FRANSIZ İP ASKISI VE ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

Fransız askısı nedir ?

Fransız askısı ameliyat olmadan yüzünde kırışıklık sorunu olanlar için yapılan bir uygulama. Ortalama bir saat sürer. Sarkma şiddetine göre bir veya daha fazla ip kullanılabilir. Anestezi ve hastane yatışı gerektirmeyen lokal klinik ortamında yapılan bir uygulamadır. Fransız askısı fiyatları da bu kullanılan ip miktarına göre değişmektedir. Detaylı bilgi için danışmalarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Ben Uygun Hasta mıyım?

 • Yüzünüzde sarkıklıklar varsa, 
 • Buldok yanak tipine sahipseniz,
 • Kırışıklık düzeyi derin çizgilerden oluşmuyor ise
 • Çene, yanak ve alın üçgeninde kırışıklık ve sarkma var ise
 • Ameliyathane ortamından ve genel anesteziden korkuyorsanız uygun hasta olabilirsiniz.

Avantajları

 • Ameliyatsız bir işlemdir.
 • Anestezi –Narkoz almanıza gerek yoktur.
 • Cerrahi bir işlem değildir.
 • Cilde kesi atılmaz.
 • Ciltte yara izi kalmaz
 • Ameliyat olmaması sebebiyle riskleri azdır.
 • Kadın Erkek herkese uygulanabilir.
 • Yüz ve mimik hareketlerinde değişiklik olmaz doğallık bozulmaz
 • 20 yaşından itibaren uygulanabilir.
 • İpler zaman için tekrar gerilebilir.
 • İyileşme süresi kısadır

Dezavantajları

 • Çok nadirde olsa kullanılan ipliklere cilt reaksiyon gösterebilir. Bu ihtimal çok ama çok düşüktür.
 • Yanlış teknik uygulanması sonucu kullanılan iplikler elle hissedilebilir.
 • İpin hatalı uygulanması sonucunda deri yüzeyin engebelere sebebiyet verebilir Askı orantısız yapılması yüzde asimetri görünümünü bozabilir

Ameliyatsız iple yüz germe işlemi aynı zamanda V Lift diye de bilinen, çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan germe tekniğidir. Aynı zamanda Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi, Aptos, Anti-ptos İp Lifti, Örümcek Ağı Estetiği olarak da bilinir.

Ameliyatsız iple yüz asma işlemi ise kılçıklı ve daha kalın iplerin kanül yardımıyla sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması yöntemidir.

İPLE YÜZ GERME - ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİNİN ETKİLERİ

Örümcek ağı estetiği, daha güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş bölgeleri tekrardan eski pozisyonuna getirmek için alerji yapmayan PDO ameliyat iplikleri kullanılır. Cildin altına minimal düzeyde girilen bu işlem sayesinde çok yoğun hazırlık ve uzun süren açık ameliyatlara göre daha uygun fiyata daha güvenli sonuçlar alınır ve bu sonuçlar yaklaşık 2 yıl kadar dayanır. Aynı zamanda hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi çok daha kısa sürmektedir.

Ameliyata ihtiyacı ortadan kaldıran bu iple yüz germe işlemi (örümcek ağı estetiği), son dönemde basın tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Popülerliği arttıkça uygulayan sayısı artan bu işlemin ancak, işinin ehli kişilerce yapılmasını tavsiye ediyoruz. Örümcek ağı iple yüz germe tekniği, çok kısa bir iyileşme sürecine sahip ve bazı doktorlar bu yüzden bu işlemi öğle-arası-lifti veya hafta sonu lifti olarak adlandırmakta, çünkü yalnızca 30 dakika içinde işlem tamamlanabiliyor.

V LİFT YÜZ GERME KİMLER İÇİN İDEALDİR?

Bu işlem, çok yoğun sarkma ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen örümcek ağı iple yüz germe işlemi genellikle 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamadığından ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymayan hastalara uygulanmaktadır.

UNİ COG YÜZ ASMA KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Yaşı daha büyük veya daha fazla elastikiyet kaybı ve çok derin kırışıklıkları olanlar için ise uni cog needle denen ameliyat iplikleri ile asma işlemi daha iyi sonuçlar vermektedir.

Yoğun iş temposu içerisinde ciddi ve iyileşme süreci çok uzun olan açık operasyonlardan kaçınan ve maskemsi bir görüntüden çok neredeyse işlem görmemiş kadar doğal ancak çok daha enerjik ve genç bir görünüm isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

 • İnce bir dış cilt tabakasına veya yüzünde çok düşük miktarda yağ dokusu bulunan kişiler için daha uygundur.
 • Çok ince, çok hassas, çok gevşek dokulu bir deriye sahip kişilere uygulanabilir.
 • Yüksek dereceli, çok dramatik sonuçlar isteyen hastalara tavsiye edilebilir.
 • Yüksek derecede elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış cilde ve de derinleşmiş, yerleşmiş çizgi ve kırışıklıklara sahip kişiler için uygundur.

İPLE YÜZ GERME - ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Tırtıklı poliproplen veya intradermal iplerin, tünel tekniği ile derinin en üst yüzeyinin hemen altına girilip yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla çok ufak girişler oluşturulur ve ipler hafif zigzag hareketleriyle yerleştirilir. Bu sayede dokuya daha sıkı tutunmaları sağlanır. İple yüz asma işlemi lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir ve işlem sonrasında yatılarak tedaviye veya iyileşme sürecine gerek yoktur.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ GÜVENLİ MİDİR?

Uzman ve bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirildikçe evet, oldukça güvenlidir. Örümcek ağı V Lift yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO denen ameliyat iplikleridir. Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri ameliyat ipliği olarak kullanılmaktadır. Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımaz.

İYİLEŞME VE GÜNLÜK HAYATA DÖNME SÜRECİ

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye ediyoruz. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir.

Bu 3 haftanın da sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirmeye başlayabilirsiniz. İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir. Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir. Herhangi bir ağrı hissedildiği takdirde acetaminophen gibi ağrı kesiciler kullanılabilir. Ancak ibuprofenin morluk oluşumundan kaçınmak adına tercih edilmemesi tavsiye edilir.

İşlemin sonrasındaki ilk günde başınızı kaldırmak ve yüksekte tutmak, şişlikleri azaltmaya yardım eder. Sonuçlar ise işlemin hemen ardından kısmen fark edilse de tamamlanmış gerçek sonucu birkaç hafta sonrasında görebilirsiniz. Cilt dokusundaki ipleri ise cildin doğal kolajen formasyonu giderek etrafını sararak güçlenmelerine ve ilk altı ay boyunca etkisi kalıcı olarak devam edecek bir lift oluşturmaya yardım edecektir.

ÖRÜMCEK AĞI İLE YÜZGERME İŞLEMİNİN AVANTAJLARI

Geleneksel yüz germe operasyonuna göre iple ameliyatsız yüz germe işleminin birçok faydası arasında en başta kısa bir sürede uygulanmasını, hızlı iyileşme sürecini ve uygun fiyatlı olmasını sayabiliriz.

Birçok kadın ve erkeğe daha sıkı ve daha genç görünen bir cilde hızlı ve kolay şekilde sahip olma fırsatını vermektedir.

Genel anesteziye gerek duyulmadan yalnızca lokal anestezi ile gerçekleştirilmesi sayesinde bilinciniz tamamen açık olacak şekilde tüm işlemi görebilir, işlemi uygulayan doktorunuz ile konuşabilir ve tam olarak şikayetçi olduğunuz noktaları söyleyebilirsiniz.

Tabi bu tarz işlemlere pek dayanamayanlara izlemelerini tavsiye etmiyor ama aynı zamanda yoğun cerrahi işlemlerden hoşlanmayan kişiler için de tam da bu yüzden çok idealdir.

Aynı zamanda açık cerrahi operasyon sonrasındaki gibi haftalarca geçmeyen, çok yoğun yara izleri, şişlik ve morluklar yerine yalnızca iğnelerin kıl köklerine gizlenmiş minik izleri kalır ve çok kısa sürede bunlar da geçer.

SIK SORULAN SORULAR

Örümcek ağı estetiği - iple yüz germe / yüz asma ağrılı / acılı bir tedavi midir?

İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında her hangi ağrı ve acı duyulmaz.

Örümcek ağı estetiği ile iple yüz germe / yüz asma kalıcı mıdır?

İşlemin yüzünüzdeki etkisi, yaş, kullanılan metot, uygulanan bölge, elastikiyet kaybı derecesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Cildiniz zaman geçtikçe yaşlanmaya devam edecektir ve yaşlanma etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Çoğu hastada işlemin etkisi ortalama 2 ila 4 yıl kadar sürmektedir. İşlemin etkisini daha da uzatmak ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için çeşitli ek yöntemler kullanılabilir.

Örümcek ağı estetiği riskli bir uygulama mıdır?

Risk veya komplikasyonlara rastlanma olasılığı sıfıra yakın denecek kadar nadirdir ancak tabi her işlem gibi yine de imkânsız değildir ve işlemi yaptırmaya karar vermeden önce kesinlikle gözden geçirilmesi gerekir. Herhangi bir risk ya da komplikasyon görülmesi olasılığı genellikle işlemi uygulayan doktorun tecrübe, beceri ve uzmanlığına bağlıdır.

Örümcek ağı estetiğinin yan etkisi var mıdır?

İmkan dahilindeki yan etkiler arasında enfeksiyon, şişlik, hassaslaşma veya uyuşukluk, asimetrik sonuçlar veya beklenenden daha az belirgin bir sonuç görülebilir. Komplikasyon veya yan etkiler yalnızca kısa süreli sonuçlardandır ve eğer işleminiz uzman bir doktor tarafından uygulandıysa işlemden çok kısa bir süre sonra kaybolacaktır.

Örümcek ağı tekniği ile yüz gerdirme yaptırdığıma pişman oldum ne yapabilirim?

İple yüz asma işlemi tamamen tersine çevrilebilir bir tekniktir ve ihtiyaç duyulur ise işlemden bir ay sonrasına kadar rahatlıkla çıkarılabilir.