OBEZİTE TEDAVİSİ,SELÜLÜT,GIDI İLE GÖBEK ERİTME İĞNESİ VE BETA HCG AŞISI

https://www.instagram.com/p/CAFbaHFjlfS/

https://www.instagram.com/p/B9Bx6X6gbEX/

OBEZİTE HESAPLAMASINDA VÜCUT KİTLE ENDEKSİ (VKİ) KULLANILIR.KİLONUZU, BOYUNUZUN DEĞERİNİN KARESİNE BÖLEREK (KG/M2) HESAPLAYABİLİRSİNİZ.

ÖRNEK OLARAK 85 KG VE 1.65 CM BOYUNDASINIZ. 

VÜCUT KİTLE İNDEKSİNİ HESAPLAYALIM.

85 İ 1.65X1.65= 2.7225 E BÖLÜYORUZ. 85/2.7225 =  31.22

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNÜN REFERANS ARALIĞI 30 UN ÜZERİNE OBEZ, 40 IN ÜZERİNE MORBİD OBEZ , 50 NİN ÜZERİNE SÜPER OBEZ OLARAK İSİMLENDİRİLİR.

BİZ AKUPUNKTUR İLE OBEZİTE TEDAVİSİNDE KULAK VE VÜCUTTAN AKUPUNKTUR YAPARAK, DİYET VE SPOR TAVSİYELERİNDE BULUNARAK BAŞARILI

OLUYORUZ. 

HAFTADA 2 DEFA VE KİLOSUNDAKİ FAZLALIĞA BAĞLI OLARAK 2 İLE 3 AY TEDAVİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.

OBEZİTE İLE MÜCADELEDE ÖNCE POİNT SELECT CİHAZI İLE KULAKTAN İŞTAH MERKEZİNİ BULARAK KAPATIYORUZ.

DAHA SONRA İŞTAHI KAPANAN İNSANLARIN BİRAZ  PSİKOLOJİLERİ BOZULUR VE CANLARI SIKILIR, BUNU DÜZELTMEK İÇİN ANTİDEPRESYON NOKTASINA,

VÜCUT ENERJİSİNİ ARTIRMAK İÇİN SHENMEN NOKTASINA, AĞIZ, MİDE NOKTALARINA MÜDAHALEDE BULUNUYORUZ.

AYRICA GÖBEKTEKİ YAĞLI BÖLGEYE UZUN AKUPUNKTUR İĞNELERİ İLE MÜDAHALEDE BULUNARAK  ELEKTRO AKUPUNKTUR CİHAZI İLE DÜŞÜK AMPLİTÜTLÜ 

ELEKTRİK VERİLEREK GÖBEK YAĞ DOKUSUNUN ERİMESİ SAĞLANIYOR.

VÜCUT YAPISINA VE KAN DEĞERLERİNE GÖRE UYGUN DİYET LİSTESİ VERİLEMKTEDİR.

AYRICA GÜNLÜK 1 SAATLİK EGZERSİZ  VE 2 LİTRE ÜZERİNDE SU İÇİLMESİ KİLO VERMEYİ DESTEKLİYORUZ.

GIDI İLE GÖBEK ERİTMEK İÇİN LİPOLİZ..!

Diyet yaparak çözemediğiniz, belli bir bölge için incelme veya selülit yağları için bugün artık Avrupa’da soya enjeksiyonları yöntemi uygulanıyor. Ülkemizde az sayıda hekimin uyguladığı bu yöntem Avrupa ve ABD'de büyük ilgi görüyor. Bazı kişilerin kiloları fazla olmadığı halde belirli bölgesel aşırı yağ birikmesi olur. Kadınlarda bacak, kalça, karın, belin yan tarafları, erkeklerde ise özellikle karın ve bel en çok yağ biriken bölgelerdir.

Lipoliz çok etkili bölgesel incelme ve zayıflama sağlayarak yağ eriten bir uygulamadır. Lipoliz’in en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden bölgesel yağlardan arınma olanağı vermesidir. Lipliz uygulamasında soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Soya enjeksiyonu ile kilo verilmez fakat bölgesel olarak incelme sağlanır.

Son günlerde en gözde bölgesel incelme yöntemlerinden olan Lipoliz etken maddesi fosfatidilkolin olan bir ilaç kullanılmaktadır. Bu madde kişinin vücudunda bulunan ve yağ metabolizmasında önemli rolü olan bir maddedir. Lesitin ve fosfatidilkolin, vücudumuzda yağları parçalamaktan sorumlu olan, safra kesesi tarafından yapılan safranın içinde bulunmaktadır. Bu tedavinin niçin yan etkisinin olmadığı konusunu açıklar. Çünkü vücudumuz bu prosesi her zaman zaten yapmaktadır. Lipoliz tedavisinin avantajı direkt olarak hedef seçilen vücut bölgesindeki yağ dokusunun içine enjekte edilmesidir. Böylelikle yağ eritici etkisi hızlanır. Bu yöntem, mezoterapi uygulamasına benzer bir yöntemle fazlalıkların yok edilmesi istenilen bölgelerde, çok ince uçlu bir iğne ile ilaç enjeksiyonu şeklinde gerçekleşiyor. Gözaltı torbaları yağdan oluşuyorsa ve gıdı bölgesinde fazla yağlanma varsa bu yöntem uygulanabilir.

Sık Sorulan Sorular

Lipoliz nasıl etki sağlar?

Lipoliz vücuda enjekte edildiğinde yağ hücrelerinin zarının geçirgenliğini artırır ve parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok edilir. Bu uygulama yöntemi yağ hücrelerinin sayısını azaltır ve sayısal tipte artan yağ hücresi çoğalmamalarında çok etkilidir. Bu nedenle belli bölgelerdeki yağlanma tamamen ortadan kalkar. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini cilt derinizde gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir. Lipliz doğal yollardan yağ yakımını arttırmaktadır.

Lipoliz etki ne zaman başlar? Kaç seans gerekir?

Kişinin problemine göre seans sayısı değişiklik gösterebilir. İğnelerin etkisi izlenerek en az 2 hafta aralıklarla yapılmaktadır. 1. seansın sonuçları ise 2-3’üncü haftadan sonra görülmeye başlar. Fakat erime çok daha uzun süre devam eder. Seans sayıları kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte 3–6 seans veya 4–8 seans şeklinde olabilir.

Lipoliz hangi bölgelere uygulanır?

Doğum sonrası kalan yağ kitleleri, çene altı, kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesindeki bölgesel yağlanmaların yok edilmesinde uygulanabilmektedir. Erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisinde alternatifsizdir. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece sonuçlar kalıcıdır.

Lipoliz diğer yöntemlerden farkı nedir?

Lipoliz ile yağların erimesi ve atılması esas olarak vücudun kendi doğal süreçleriyle olur. Enjeksiyonlar yağ hücresi zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini artırarak, vücut yağlarının hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. İlacın zerk edildiği yağ dokularında doğal bir metabolik süreç harekete geçerek yağları eritir. Vücuttan atılmasını sağlar. Lipoliz tedavisinin en büyük özelliği yavaş fakat derin erime sürecidir.

Lipoliz, yağ hücrelerini normal boyutlara getirir. Hatta birçoğunu yok eder. Yağ hücresi bir kez yok olduktan sonra bir daha yeniden oluşmaz. Bu işlem, bazı yağ hücrelerini tamamen yok ettiği için, Liposuction’a benzetilebilir. Ancak Liposuction bu işi cerrahi olarak yapar ve mekanik bir şekilde yağları vakumla çeker.

Liposuction ameliyatı sonrasında vücut şeklinin deforme olmaması için korse giyilmesi gerekir. Bundan başka ameliyat izi, morluklar ve ödemler uzun süre devam eder. Oysa Lipoliz iğnelerini yaptırırken, sosyal hayatınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz.

Öte yandan Liposuction yaptırdıktan sonra yeniden kilo alacak olursanız, vücudunuzda yeniden biriken yağların farklı yerlerde toplanma ihtimali vardır. Deri dalgalı görünür. Vücut genellikle deforme olur.

Lipoliz ile de o bölgedeki yağ hücreleri kısmen yok olur. Ancak doku Liposuction kadar hasar görmediği için daha doğal bir dağılımla geri gelir. Esasında bölgesel yağlanma tedavilerini, kilosu daha sabit olan insanlara yapmak gerekir.

Acı veya ağrı hissedilir mi?

Bu uygulama kesinlikle acılı bir yöntem değildir. Mezoterapi iğnesine benzer son derece ince uçlu bir iğne ile uygulama yapılır. Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, hassasiyet, ısı artışı, kaşınma, ödem bazen küçük morarmalar görülebilir fakat kısa sürede geçer.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

15 yıldır kolesterolü düşürmek ve belli bir takım hastalıkların tedavisinde kullanılan bu ilacın sağlık açısında herhangi bir yan etkisi yoktur. Bugün başta Amerika ve Avrupa'da olmak üzere birçok ülkede uygulanmaktadır. Hekim kontrolünde yapılması gerekir.

 

BETA HCG DİYETİ

HCG hamilelik sırasında plasentadan salınan (aynı hormon hamilelik kistlerinde de kanda saptanmıştır) bir hormondur. İlk defa, hamilelik sonrasında fazla kiloya sahip olan kadınlarda kullanılmış ve başarı elde edilmiştir. Çok sayıda medikal çalışma göstermiştir ki HCG kullanım ile birlikte uygulanan düşük kalori diyeti ve egzersiz her gün ciddi şekilde yağ kaybını sağlamakta, doğal olarak vücut şekillenmesine ve sağlıklı olmaya yardım etmektedir. Hcg, zayıflama aşısı veya zayıflama iğnesi adlarıyla da bilinmektedir.

HCG DİYET PROTOKOLÜ

  • Güvenli, basit, kolay kullanılabilir.
  • Vücuttaki inatçı yağ depolarının yıkımını sağlar.
  • Yan etkisi olmadan kilo kaybını sağlar.
  • Vücudu tekrar şekillendirir.

HCG PROTOKOLÜ NEDİR?

HCG protokolü düşük kalorili diyetle birlikte uygulanan günlük enjeksiyonları kapsamaktadır. HCG protokolü istenmeyen yağların yıkımı yanı sıra, diyet yapan kişinin beslenme şeklinin düzenlenmesini sağlar. Böylelikle kilo kaybı için güvenli, doğal ve kalıcı çözüm sağlanmış sağlanmış olur.

HCG NASIL ÇALIŞIR?

Vücutta doğal yollar ile üretilen bir hormondur. Bebek ve anne için vücuttaki yağların yakılmasını ve enerji üretilmesini sağlar.

Kilo kaybı için çok düşük miktarda bu HCG hormonu kullanılır. HCG nin bu düşük dozdaki miktarı hamilelik ile ilgili hiçbir etkiye sahip değildir. Bu nedenle hem erkek hem de kadınlarda güvenle kullanılabilir.

BU PROTOKOL YENİ BİR UYGULAMA MIDIR?

Hayır. Bu yeni bir protokol değildir ve Avrupa ve Amerika’da on yıllardır kullanılmaktadır.

HCG NASIL ETKİ EDER?

HCG hipotalamus üzerine etki ederek, bölgesel yağlanmaya neden olan yağ depolarının metabolik olarak kullanılmasını sağlayabilir.

HCG NİN POZİTİF ETKİLERİ

  • Pozitif Mod
  • Tokluk hissinin artması
  • Uykuyu düzenlemesi
  • Enerjiyi arttırması

HASTALAR TEKRAR KİLO ALABİLİRLER Mİ?

HCG Diyetine ait protokolü uyguladıktan sonra, alışkanlıklarınız, vücudunuzun metabolizması, vücudunuzun şekli ve hayatınız değişecektir. Bu diyet kendinize sağlıklı yaşam ile ilgili kuralları koyabilmeniz için mükemmel şekilde düzenlenmiş bir diyet programıdır.

Sağlıklı bir vücut yapısına sahip olabilmek için minimum düzeyde dahi olsa egzersiz yapmaya başlamalı ve devam ettirmelisiniz.

Bisiklet sürme, su sporları ya da yoga çeşidi her ne olursa olsun yapabileceğiniz tüm spor aktiviteleri diyetiniz sırasında hipotalamusun uyarılması için, diyet sonrasında ise kilo kontrolünün sağlanması için önemlidir.

HCG DİYET PROTOKOLÜ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

HCG diyet protokolü ile ilgili olarak yapılan araştırmalar göstermiştir ki, bu diyet sırasında kaybedilen kilolar, vücutta istenmeyen yağların bulunduğu bölgede olmakta, kas ya da doku kaybına sebep olmamaktadır.

Bu diyet sırasında istenmeyen bölgedeki yağlar yıkılırken, yiyeceklerle alınan tüm faydalı besin maddeleri uygun şekilde kullanılabilmektedir.

Bu nedenle de diyet yapan kişi kendini sağlıklı hissetmekte, kilo verdikçe de mutlu olmaktadır.