H100,SOMON DNA VE DERMAPEN

https://www.instagram.com/p/B_5z1xUD28U/

https://www.instagram.com/p/B_28tg0DK2M/

https://www.instagram.com/p/CAFbaHFjlfS/

https://www.instagram.com/p/B_zXXwrDVK2/

https://www.instagram.com/p/B-RkSmgD8AW/

https://www.instagram.com/p/CAFbaHFjlfS/

 

H100 GENÇLİK AŞISI

H100 gençlik aşısı, deforme olmuş, sarkmış, nemini kaybetmiş, kırışıklık olmuş, zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırır. Nem kapasitesini artırarak cildin ilerleyen yaşlarda sentezleyemediği mineral, peptit, aminoasit, vitamin gibi yapı taşlarını dışarıdan cildin altına hazır olarak vermektedir. Böylece H-100 aşısı, cildin gerekli olan bütün ihtiyaçlarını gidererek elastik, canlı ve genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.  İnsanın en değerli kıyafeti cildidir. Bayanlar, güzelliklerine çok fazla önem vermektedir. Bunun için en şık kıyafetleri seçmeye, kendini daha güzel gösterecek makyajı yapmaya özen gösterir. En şık kıyafetleri, en yakışan makyajı gösterecek olan insanın cildidir. Cildi bebek gibi olmayanların kusurlarını örtmesi biraz daha zor olmaktadır. Bundan dolayı kadınıyla erkeğiyle herkes cildini daha genç, sağlıklı ve canlı gösterecek medikal estetik ürünleri kullanmaya başladı.

Son zamanların en trend medikal estetik tedavi ürünlerinden biri olan H-100 aşısı, cilt gençleştirme kokteylleri içinde en yeni ve en başarılı ürün olmuştur. Cildin canlı ve genç görünebilmesi için ihtiyacı olan yapı taşlarının ona verilmesi lazımdır. Günlük hayatın koşturması içinde genellikle yapılması gereken bakımlar unutulmakta veya ihmal edilmektedir. Unutmayı ve ihmalin zararlarını en aza indirgemek için H-100 aşısını kullanmak en doğru adım olacaktır. H-100 aşısının başarı sırrı içeriğinde yüksek oranda bulunan hyalüronik asittir.  Hyalüronik asit ile birlikte cildin ihtiyacı olan anti-oksidanlardan mannitolu da içerdiği için başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Günümüzde çok sayıda gençleştirme tedavisi bulunmaktadır. Diğer gençleştirme tedavilerinden H-100 aşısını ayıran en önemli özelli içerdiği hyalüronik asit ve mannitoldur. Hyalüronik asidin cilt dokularının normal ömrünün uzamasını sağlayan mannitolun, aynı zamanda ödem sökücü etkisi vardır. Hyalüronik asit ve mannitolun yanında cildin ihyacı olan vitamin, Peptit, minareler, aminoasitler gibi diğer yapı taşları da H-100 aşısının içeriğinde kokteyl olarak bulunmaktadır.

Somon DNA 

Güneşe bağlı hasar görmüş, kuru, kırışık lekeli ciltlerde, yaşlanma belirtileri ilk görülmeye başladığında yapılabilecek cilt gençleştirme de diyebileceğimiz bir uygulamadır. Somon tedavisi cilde önemli yararlar sağlar. Cildi nemlendirir, canlı ve parlak gösterir, kolajen yapımını uyarır. Somon DNA saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin cilde enjeksiyon olarak uygulanmasıyla yapılır. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içerir. Böylece enjekte edilen Somon DNA, kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarır.

 

Nasıl uygulanır?

Temizlenen yüze lokal anestetik etkili bir krem sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra cilde enjeksiyon yapılır. İşlem yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer. İlk enjeksiyondan itibaren fibroblast denen hücrelerde, kolajen sentezinde artış ve ciltte sıkılaşma dikkat çeker. Protokolün bir parçası olan yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ile cilt hücreleri suya doyar ve böylece nem dengesi sağlanır. Beraberinde kırışıklıklarda gözle görülür iyileşme tespit edilir.

Kaç seans yapılmalıdır?

Uygulama ikişer hafta aralıklarla dört seanslık kürler halinde yapılır. İşlem hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilir. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen yapıyı içerdiğinden ciltte alerjik reaksiyona yol açmaz. Tedavi sonrasında sadece iğnenin girdiği bölgelerde e çok hafif kızarıklıklar olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede yok olur.

Etkisi ne zaman görülür?

Genellikle 3-4 ay gibi bir süre içerisinde cildin daha sıkı ve dolgun bir hale geldiği gözlemlenir.

 

Dermapen nasıl bir uygulamadır?

Ucunda çok sayıda milimetrik iğne bulunan bir cihazla, cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskopik delme yapan, böylece cildin kendi, doğal iyileşme mekanizmasını başlatan mikro iğneleme yöntemidir. 

DERMAPEN ile ilgili görsel sonucu

Dermapen uygulaması nasıl etki eder? 

Bu tedavide amaç, en az epidermal hasar ile, ciltte kontrollü bir çok küçük yara oluşturarak, deride yeniden yapılanma sağlanır. Uygulama esnasında 0,5-2,5mm uzunluğundaki iğneler ile üst deride 1cm² 'de 250-500 mikrokanal oluşturulur. Açılan bu kanalların her biri deride bir yara gibi algılanır. Cilt bu yaraları kapatmak için o bölgede kan dolaşımını artırıp, çeşitli büyüme faktörleri salgılayarak kendini onarmaya çalışır. Ayrıca işlem sırasında deri yüzeyine uygulanan çeşitli vitaminler, enzimler ve hatta PRP solüsyonu, açılan bu mikrokanallardan deri altına iletilmek üzere kullanılabilir. Sonuçta hyaluronik asit, kollajen ve elastin yapımı tetiklenir ve o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.

Dermapen hangi alanlarda kullanılabilir?

 • Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi
 • İnce kırışıklıkların azaltılması
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Sivilce izlerinin giderilmesi
 • Cilt lekeleri tedavisi
 • Çatlakların tedavisi
 • Saç dökülmesi tedavisi 

İşlem ağrılı mıdır?

Uygulama öncesi sürülen lokal anestezik kremlerle, işlem sırasında ağrı hissi olmaz.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında deride ortaya çıkan hafif pembeleşme, ufak kanama alanları ve yanma hissi, ortalama 6 saat içerisinde azalacak ve 1 -2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. İşlem sonrasında güneşten korunulmalıdır. İki gün boyunca aşırı spor, sıcak duş, sauna, hamam, solaryum uygulamasından kaçınılması önerilir.

Dermapen kaç seans uygulanır ve uygulama sıklığı nasıldır?

Uygulama amacı ve işlem yapılan bölgeye göre değişmekle beraber 2-10 seans uygulanır. İki işlem arası 1-4 hafta kadardır.

Etkisi ne zaman görülmeye başlar?

İşlemden ortalama 6 hafta sonra gözle görülen sonuçlar başlar, maksimum etki 3 ayda elde edilir. Elde edilen sonuç kalıcıdır.

Dermapen uygulamasını her zaman yapılabilir mi?

Oldukça güvenli bir uygulamadır. Her yaşta, her tür cilt tipinde, yaz aylarında dahi yapılabilir. 

PRP tedavisi

PRP kısaltmasının açılımı İngilizce ‘Platelet Rich Plasma’ Türkçe çevirisiyle trombosit yönünden zenginleştirilmiş kan plazmasıdır. Trombositler hasarlanan dokuyu hızlıca onaran yenileyen hücrelerdir.Trombositlerin bu özelliği son dönemde sağlıkta pek çok branşta kullanılmaktadır. Estetik dermatoloji alanında çeşitli saç ve cilt sorunlarının tedavisi ve cilt gençleştirme amaçlarıyla uygulanmaktadır. Hastanın kendi kanından elde edilen plazma ile uygulandığı için güvenlidir. Her hangi bir alerji ya da yan etki riski taşımamaktadır.

PRP ile ilgili görsel sonucu

PRP Nasıl Elde Edilir? Nasıl Uygulanır?

Koldan alınan birkaç ml kan özel bir tüpte santrifüj edildiğinde trombositten zengin özel sıvı ayrışır. Bu sıvıya PRP denir. PRP uygulaması ise bu serumun kişiye çeşitli yöntemlerle geri verilmesi işlemidir. Bu plazma kanın alındığı kişiye tekrardan istenilen bölgeye cilt altına enjekte edilir.

Tedavi Nasıl Uygulanır?
CİLTTE

 1. Kırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesinde
 2. Cilt lekelerinde
 3. Ciltte oluşan çatlaklarda
 4. Deri rengindeki solgun ve mat görüntü için
 5. Cildin aşırı yağlı olması
 6. Cildin kuruması,matlık ve pullanma problemlerinde
 7. Kollajen ve elastin kaybında
 8. Cillte sıkılığın kaybolması gibi cilt problemlerini ve yaşlanma belirtilerini çözümleyebilir.

SAÇTA

 1. Saç dökülmesini kontrol altına alır
 2. Saçların kopmasını ve kırılmasını azaltır.
 3. Saçların çatallanmasını geciktirir.
 4. Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar
 5. Matlık ve hacimsizlik tedavi edilir.

Cilt Gençleştirmede PRP Nasıl Bir Tedavi Prensibine Sahiptir?

PRP, cilt katmanlarında kollajen ve elastini uyararak tedavi etme prensibine sahiptir. Trombosit bazında zengin olan solüsyon hücre yenilenmesini uyarır ve derinin metabolik faaliyetlerini düzenleyerek tazelenme ve nemlilik sağlar.

PRP Hangi Alanlara Uygulanır?

Yüz,boyun,dekolte ,saçlı deri sakal bıyık bölgelerine uygulanabilir.

Kaç Seans Gereklidir?

Standart bir seans sayısı yoktur. Hastanın ihtiyacına göre bir program çıkarılır.Genellikle ayın başı ortası ve sonu ,yapılıp hastadaki idame için yıllık tekrarlama yapılabilir.Etkisi kalıcıdır.