ALTIN İĞNE RADYOFREKANS, HYDROFACİAL HİFU

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Altın İğne Uygulaması ile Gençleşin! Cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da ve Avrupa’da son günlerin en büyük ilgi uyandıran ve tercih edilen teknolojisi olarak kabul gören Intracel tedavisi ile cildinize gençlik ve tazeliği geri kazandırabilirsiniz…

Altın İğne Radyofrekans uygulaması; kişinin cilt kalınlığı, problemin türü, cilt gevşemesinin seviyesi gibi özelliklere göre bazı sistemsel ayarlar yapıldıktan sonra uygulama başlığı cilde değdirilerek işlem başlatılır. Yüzdeki kırışıklıkları yok etmeye yönelik diğer yöntemler cildin alt tabakasına etki ederken yüzeydeki deriye de zarar verme riski oluşturabilir. Intracel uygulamasında iğneler ile cildin içine girilip en altına etki edildiği için böyle bir risk söz konusu değildir.

Bu uygulama ile alt tabakaya da inilerek cilt dokusunun altındaki kolajen lifleri uyarılıyor ve yenilenme, sıkılaşma, toparlama sağlayacak bölgeye radyo frekans enerjisi verirken bu enerjiyle kontrollü bir hasar yaratılıp cilt kendini onarmak için hemen harekete geçiyor. Üstelik iğneler altın olduğu için enerji iletimi çok iyi bir şekilde sağlanıyor. Tamamen doğal bir yenilenme ile sıkılaşma ve yüz germe etkisi cilt üzerinde hızlı bir şekilde görülüyor. Özellikle el, boyun ve dudak çevresi kırışıklıkları gibi cerrahi müdahalenin zor olduğu bölgelerde oldukça başarılı sonuçlar veren Intracel yaz dahil yılın dört mevsimi yapılabiliyor.

Genellikle tek seans sonrasında fark edilir bir yüz germe etkisine ulaşılması da en büyük avantajlarından biri. Yüz boyun germe işlemlerinin yanı sıra bu tedavi yöntemi cilt lekeleri, sivilce izleri, yüzeysel kılcal damar ve çatlak tedavisinde de önemli oranda düzelme sağlayabiliyor. Yan etkisi bulunmayan Intracel uygulaması güzelliğine düşkün, her zaman genç görünmek isteyen bayanların vazgeçilmez yöntemi olacak…

Altın İğne Frekans Tedavisi Hizmetimizin Detayları

Altın iğne Radyofrekans, “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Sistemde tercih edilen özel tasarımlı altın kaplama mikro iğneler; cilt altını Radyo Frekans dalgalarıyla uyarır, cildin hedeflenen derinliklerine epidermal hasar meydana getirmeden ulaşırlar. Bu uyarılar sayesinde ciltte iyileşme süreci gerçekleşir. Oluşan bu termal hasarlanma, yeni kolejen ve elastin üretimine sebep olur.

Buna bağlı olarak Altın İğne tedavisi cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörlerini harekete geçirir;

  • Ciltteki ton farklılıkları,
  • Akne izleri,
  • Yara izleri,
  • Lekeler
  • İnce kırışıklıkların tedavisi
  • Cildin genç ve dolgun görünüm alması
  • Çene kontörünün belirginleşmesi
  • Gıdı toparlama
  • Genişlemiş gözenek tedavisi mümkün olur.

En önemli özelliği, bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır. Altın İğne Radyofrekansta minimal invase dermal ve volumetrik rejuvenasyon sistemi ile olumlu sonuçlara acısız ve hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür.Mikro iğneleme işlemine başlamadan önce uygulamanın yapılacağı alana lokal anestezik krem uygulanır.Mikro iğneler ciltte çok sayıda mikroskobik delik açarak cildin stimulasyonunu arttırır ve daha fazla kolejen üretmesine neden olur. Açılan bu deliklerden A ve C vitamini içeren ürünler verilerek ciltte penetrasyon sağlanır.

A ve C vitaminleri cildi stimule ederek cildin canlanmasına, daha genç görünmesine yardımcı olur. Ek olarak, cilt sıkılaşmaya başlar yağ bezelerinin aktivitesi yavaşlar aknelerin azalması sağlanır tüm yaş gruplarına uygulanır yan etki oluşturmaz morarma kanama oluşmaz altın iğne kullanım alanları ; cilt gençleştirme cilt yenileme lifting yüz germe elastikiyet kaybı tedavisi  yüz Ve Çene hatlarının  belirginleştirmesi boyun toparlama ince kırışıklıkların tedavisi sivilce izlerinin tedavisi akne tedavisi genişlemiş gözenekleri tedavisi cilt tonunun düzenlenmesi sebumunun dengelenmesi çatlakların tedavisinde etkilidir.

Hydrafacial Nedir?

Dünyada, leke ve akne tedavisinde, cilt yenilemede muhteşem sonuçlar yaratan, yeni bir teknoloji olan hydrafacial, dünyanın önde gelen cilt bakım sistemi üreticileri arasında bulunan Edge tarafından üretilmiştir. Dünyadaki FDA onaylı olan tek düzenli cilt bakım cihazı olan hydrafacial 2015 senesinin en iyi cilt tedavi ve yenileme teknolojisi olarak seçilmiştir. Diğer sistemlerden farklı olarak bu cihaz son derece hızlı ve güvenli bir cilt yenileme sunuyor. Uzun süredir önüne geçilemeyen üstün vortex teknolojisiyle cilde zarar vermeden cildin iyileşmesini sağlayan hydrafacial günümüzde birçok merkez tarafından cilt bakımlarının vazgeçilmez cihazı olarak kabul ediliyor. Hydrafacial yüz, boyun ve dekolte bölgesi başta olmak üzere cilde derinlemesine bakım yapan, cildi besleyip nemlendirerek yenilenmesini ve ölü olan dokunun uzaklaşmasını sağlayan, toplu işlemlerden oluşan yeni nesil bir medikal bakım işlemidir.

Hydrafacial uygulamasında neler yapılır?

Hydrafacial uygulaması için ilk olarak cilt vakum sistemi sayesinde derinlemesine temizlenir. Ardında vakum ve sıvı kullanılarak uygulanacak bölgeye peeling işlemi yapılır. Ciltte leke ve akne izi olmaması için cildin üst bölgesinde mikrodermabrazyon sağlanır. Bu işlemden sonra ise leke, sivilce veya kırışıklıklar gibi ciltteki probleme göre özel serum takviyesi yapılır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit içeren, siyah ve beyaz noktalar, açılmış gözenekler ve aşırı yağlı olan T bölgesine yağı dengeleyen serum uygulaması yapılır. Ardından da hyalüronik asit, peptidler, antioksidanlar ve nemenlendirici solüsyonlar cilde uygulanır. Son aşamada ise, sivilceler için akneyi oluşturan bakterileri yok eden mavi ışık, kırışıklıklar için elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezleyip, cildi sıkılaştıran kırmızı led tedavisi uygulanır.

Hydrafacial hangi durumlarda etkilidir?

Hydrafacial, cilt lekeleri, siyah noktalar, açık gözenekler, cilt kırışıklıkları, yağlı cilt sorunları ve akne tedavisinde muhteşem sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Hydrafacial kaç seans uygulanmalı? Tek sefer yeterli mi?

Hydrafacial uygulama süresi ortalama 30 dakikadır ve cildin ihtiyacına göre 4 ile 8 seans arasında değişiklik gösterir. Cilt istenilen seviyeye ulaştıktan sonra sonucun kalıcı olabilmesi için ayda bir kez tekrarının yapılması faydalı olacaktır. Eğer ayda bir kez yaptırılamıyorsa yılda 4 defa olacak biçimde, üç ayda bir yaptırılması önerilir. Çünkü cilt her gün çevresel faktörlere maruz kır ve bu yüzden düzenli bakım, cilt sağlığı ve güzelliği açısından önem taşır. Unutmamak gerekir ki gerçek güzellik ayrıntılarda saklıdır ve bu küçük gibi görünen detayda, en büyük farkı yaratacak olan cilttir.

Uygulamanın ardından nelere dikkat etmek gerekir?

Hydrafacial uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken önemli bir durum yoktur. İşlemden hemen sonra günlük yaşama dönebilir ve makyajınızı yapabilirsiniz.

Klasik cilt bakımından farkı nedir?

Hydrafacial’ın klasik cilt bakımından farkı bu işlemde cilde buhar verilir ve herhangi bir sıkma işlemi yapılmaz. Buna bağlı olarak da ciltte herhangi bir kızarıklık veya beklenmedin bir başka etki görülmez. Hydrafacial MD sistemi, vortex adlı özel bir teknolojiye sahip başlık yardımıyla çalışır. Basınçla püskürtme yaparak cilt derinlemesine temizlenir, aşırı yağ, siyah nokta ve ölü hücrelerden arınır. Ciltte mikro seviyede, soyma işlemi yapılarak tıkalı olan gözenekler açılır. Açılan gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar uygulanarak cildin beslenmesi ve nemlenmesi sağlanır.

Acısız ve iğnesiz cilt güzelliği

Hydrafacial, tüm cilt tiplerinin ihtiyacı olan nem, bakım gereksinimi karşılayan bir antiaging bakım sistemidir. Hiçbir şekilde iğne enjeksiyonu içermeden yalnız vakumlama yöntemi ile işlem yapılmaktadır. Dolayısıyla kişi hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmez. Uygulama esnasında yüzde bir makyaj fırçasının yüzde dolaşma hissi vardır. Bu vakumlama işlemi cildin gereksinimine göre ortalama 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Bu işlem esnasında cildin en alt kademesine kadar inildiği için derinlemesine bir bakım sağlanır.

Tek seansta gözle görülür bir fark

Erkek ya da kadın fark etmeden her yaşta yapılabilen hydrafacial işleminin daha ilk seansında gözle görülür bir değişim kaydedilmektedir. Bu işlem sonrasında toplumda bebek cildi olarak adlandırılan görünüm kazandırılır. Bu işlemle cilt derinlemesine temizlenir, beslenir, nemlenir ve yenilenir. En hassas cilt tiplerinde bile 4 mevsim uygulanabilen bir bakımdır. Yalnız daha sağlıklı ve canlı bir cilt sebebiyle yapılıyorsa ayda bir defa derinlemesine temizlik yeterli olur. Fakat bu işlem cerrahi bir operasyon olmadığı için derin kırışıklıkları olan ciltlerde mucize yaratmasını beklemek yanlıştır.

Ciltte makyaj yapmaya ihtiyaç duyulmaz

Hydrafacial, uygulaması ardından herhangi bir özel bakıma ihtiyaç duyulmaz. Dikkat edilmesi gereken püf nokta ise yüzü yıkamamaktır. Bir gün yüze asla bir şey sürülmemesi gerekir. Bakım ertesi kişi hemen iş ve sosyal yaşamına dönebilir, istediği takdirde makyajda yapabilir fakat bakım ertesi sonuçların sorunsuz olması ve canlı bir cilt oluşmasından dolayı genellikle pek makyaj yapmaya gerek duyulmamaktadır.

Hydrafacial Sonrası

Hydrafacial uygulaması profesyonel bir bakım olduğu için etkisini anında gösteriyor. Neme doyurulan ve güçlü anti- oksidanlar tarafından toksinlerden arındırılan cilt anında parlıyor. Vakum teknolojisi dolayısıyla ciltte bulunan siyah nokta ve ölü deriyi derinlemesine temizliyor. Ayrıca hydrafacial’ın atık haznesinde depolanan kir ve ölü dokuyu işlem ertesi görme imkanınız da oluyor.

Hydrafacial Hangi mevsimde yapılmalı?

Hydrafacial, istediğiniz her an yaptırabileceğiniz bir uygulama. Fakat uzmanlar özellikle mevsim geçişlerinde yapılması gerektiğini öneriyor. Bu sayede cilt yeni mevsime hazırlanmış oluyor. Yaz öncesi yaptırarak, cildin güneşin zararlı etkilerinden korunmasını sağlarken kırışık ve leke riskinin de azalmasını sağlıyor.

Hydrafacial Fiyatları

Hydrafacial bakımının fiyat yapısı ihtiyaç sahibi kişilerin cilt yapısı ve uygulanacak cilt bakım protokolüne göre farklılık göstermektedir. Mesela, leke ve akne uygulamalarında öngörülen seans ve solüsyonlar, normal bir hydrafacial cilt bakımına göre değişiklik göstermektedir. Hydrafacial fiyat aralığı bu paralelde az da olsa değişiklik göstermektedir. Hydrafacialcilt bakımı fiyat sorgulamalarında paket indirim fiyatlarını sormayı ihmal etmeyin.

Ünlülerin Tercihi Hydrafacial Cilt Bakımı

Amerika Birleşik Devleti’nde icat edilen ve ilk olarak orada kullanılmaya başlayan hydrafacial, son on senedir dünyanın her yıl istisnasız en iyi cilt bakım ürünü olmakla birlikte, pek çok sinema yıldızının, modelinin ve dünyaca popüler kişinin kullandığı bir cihazdır. Hydrafacial, yapıldığı ilk seansla birlikte yüz nemlenerek rengi değişir. Alkol ve sigara kullanımı, kirli hava, yağlı yiyecekler ve iş yaşamından dolayı cildimiz seneler içerisinde solarak rengini kaybeder. Hydrafacial’la birlikte bu renk yeniden eski haline döner. Bu durumun sebebi aslında basittir. Hydrafacial’ın içerisinde bulunan solüsyonlar cilt üzerinde bulunan gözeneklere girerek oluşan yağ ve kiri temizler. Bu sayede de cilt hava almaya başlar. Hava alan cilt, eski sağlığına kavuşarak, kan akışıyla beraber yüz rengi de net bir şekilde renk değiştirmeye başlar.

Hydrafacial Zararları

Hydrafacial cihazı Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından, kısacası FDA tarafından onay alan ilk ve tek cilt bakım cihazıdır. Bunun yanında en iyi cilt tedavisi ödülüne de layık görülmüştür. Dolayısıyla da bu uygulamanın cilde herhangi bir zararı veya riski bulunmamaktadır.

 

HIFU ile Ameliyatsız Yüz ve Cilt Gençleştirme”

(Merak edilen ve en sık sorulan 10 soru eşliğinde)

Bu yöntemle Ameliyatsız Yüz germe yaptırmış olur muyuz?

Yüz gençleştirme veya sıkılaştırma teknikleri arasında, cildin derin tabakalarına kontrollü yüksek yoğunlukta bir ısı etkisiyle etki eden bu teknik, yara iyileşmesini tetikleyerek sınırlı bir gerilme etkisi gösterebilir. Tercih edilen 4.5 mm. derinlikte etki gösteren başlık, yüz fasyası adı verilen ve yüz germe ameliyatlarında askılanan anatomik yapılar üzerinde büzüşme etkisi ile bu sonuca ulaşır. Bununla beraber hiç bir uygulamada ameliyatla elde edilen kes(k)in sonuçlar HIFU ile elde edilemez.

HIFU Uygulaması ağrılı mıdır?

Uygulama diş implantı, hassas diş kökü, kanal tedavisi gibi işlem görmüş alanlarda ve diş köklerine yakın olan çene ve özellikle üst dudakta kemiğe yakınlık gösterdiği için hafif sızı verebilir. Bu alanlar dışındaki uygulamalar için lokal anestetik kullanılmasına gerek yoktur.

HİFU Tekniği hangi hastalarda daha başarılıdır?

Etkinin daha belirgin olduğu hastalar, ağır ve yağlı cilde sahip olmayan veya sigara cildi dediğimiz parşomen (kuru ve incelmiş) cildine sahip olmayan ve özellikle derinin diğer katmanlarına yönelik kombine işlemlerin gerçekleştirildiği kişilerdir. Bütünsel yaklaşım gereği, yüzeyel ve orta cilt bölgesi yenilemeleri ve sıkılaşma için etkinlik sırasıyla PRP, Mezo, Radyofrekans ve IPL işlemleri “yüz germe protokolüne” eklenebilir.

HIFU ile hangi beden ve yüz alanlarında çalışılır?

HIFU teknolojisi, ayrı ayrı yüz ve beden başlıklarına sahiptir. Cilt kalınlığına göre başlıklar seçilir. Derinin ince olduğu kaş üstü ve göz çevresinde 1.5 mm. menzilli başlıklar etkili olurken ki bu etki bu alanda kaş kaldırıcıdır, yüzeyel cilt kırışıklıkları silikleştirilebilir, orta derecede kalın cilt bölgelerinde (yanaklar, çene, dekolte, el sırtı ile özellikle meme, karın, kol çatlaklarında) 3 mm. derinlikte etki eden başlık kullanılarak yüz, boyun ve cilt germe sağlanabilir, 4.5 mm. lik başlık özellikle basen, karın ve bacak çatlakları, selülitleri ile kol, gıdı, boyun sarkmaları ve yüz sıkılaştırma amacıyla tercih edilir.

HIFU Uygulaması kaç seanstır, sonuçlar en erken ne zaman ortaya çıkar?

HIFU uygulamaları tek seanstır, ağır ve yağlı ciltlerde etki ikinci bir seans ile pekiştirilebilir. Yara iyileşmesinin kollajen stimulasyonu sonrası yeniden oluşması esasına dayanan  etki mekanizması, uygulamanın hemen sonrasında oluşan ödemin 24 saatte geçmesini takiben 2 hafta sonunda gözlenmeye başlar ve kişiden kişiye değişmekle beraber 3. ayda nihai sonuçlar alınır.

>HIFU nasıl uygulanıyor?

Uygulama öncesi yüzdeki kapatıcı, makyaj, krem ve güneş koruyucular silinerek cilde kayganlaştırıcı ve soğutucu etkisi olan bir jel sürülür. Seçilen başlık, önceden belirlenen ve çizilen haritalandırmaya bağlı olarak cilt üzerinde gezdirilerek işlem tamamlanır. Hassas cilt ve diş alanlarında duyulan hassasiyeti azaltmak için bir spanç veya tahta bir abeslangla ağız içinde mekanik bir bariyer yapılabilir. Uygulama süresi, işlemin gerçekleştirileceği bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 20-30 dakikadır. Daha sonra oluşan hafif kızarıklık için yatıştırıcı bir maske veya nemlendirici kullanılarak cilt yatıştırılır. Hasta uygulamadan hemen sonra işine dönebilir. Hastanın o gün güneşli ortamlara koruma olmadan çıkmaması, yüz üstü yatmaması, yüzünü havlu ile silmemesi ve hamam sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan sakınması önerilir. Hasta 1 gün sonra makyaj yapılabilir, havuza girebilir ve seyahate çıkılabilir.

HI-FU Etki yelpazesi nedir?

yüz asimetri), gözenek çatlak tedavisi, selülit belirtilerinin azaltılması, göz çevresi kırışıklık tedavisi, ve gıdı düzleştirilmesi, aşırı, hızlı ve ani kilo vermeye (tüp mide ameliyatları vb.) bağlı oluşan meme, kol ve diz üstü cilt pile/sarkmalarının toparlanması ve genital estetik uygulamalar oluşturur.

Hİ-FU Sonuçları kalıcı mıdır?

HIFU ile sağlanan gerçek yara iyileşmesi, yeni bağ dokusu oluşumu ve kollajen üretimi ile uzun bir kalıcılık sağlasa bile, yaşlanma belirtileri yerçekimi, sigara kullanımı, beslenme alışkanlıkları, uyku düzeni ve zamana bağlı değişiklikleri gibi kişilerin ayrı ayrı yaşam tercihlerinden de etkilendiği için hiçbir zaman bir teknikle kalıcı olamazlar.  Bununla beraber yukarıda sayılan faktörleri dikkate alan sağlık bilinci yüksek kişlerde, yıllık bütünsel genel sağlık ve cilt değerlendirmesi sonrası gerekiyorsa yapılacak takviye işlemleriyle yaşlılık belirtileri kalıcı olarak ötelenebilir. Çalışmalar, HIFU ile elde edilen etkinin yukarıdaki değişkenler dikkate alındığında 2 yıl kadar sürdürülebildiğini bildirmekte.

Yüksek yoğunlukta (Fokuslu) Ultrason, Ultherapy için “Altın vuruş etkisi” nasıl oluşur?

Sistemin elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde (orta yüz liftingi), çene boyun konturunun sağlanmasında (alt yüz sıkılaşma) ve kaş kaldırmadaki (üst yüz) etkinliği kombine edilirse “tüm yüz alanlarında düzelme  ve şekillendirme” sağlanacağı için “Altın vuruş” etkisi oluşturulabilir (Bakınız madde 3).

Yüksek yoğunlukta Fokuslu Ultrason uygulamaları (HIFU) başka hangi işlemlerle kombine edilebilir?

HIFU uygulamaları, cildin derin tabakalarına önceden uygulanmış olan yağ greftleri, dolgu, ip gibi maddelerin etki kalıcılığını azaltırken, nörotoksinlerin etkisini de çözebilir. Derinin yüzeyel ve orta katmanına (mezoderma) girişimsel olmayan diğer gençleştirme ve yenileme işlemleriyle rahatlıkla kombine edilebilirler. Bu seçenekler arasında, Mezoterapi, PRP, Mezonörotoksin uygulamaları, dermapen ve kimyasal soyma (peeling) işlemleri, Radyofrekans ve IPL uygulamaları vardır.