AĞRI VE SAÇ MEZOTERAPİSİ

https://www.instagram.com/p/B_4vs1xDAnL/

Doğrudan tedavi edilmek istenen bölgeye uygulanarak vücutta maksimum etkiyi yaratan mezoterapi,ağrıyı geçirme, hücreleri yenileme, derinin sıkılaşması ve parlak bir cilde kavuşulması,saç dökülmesini geciktirme ve yeni saç çıkmasını sağlayan doğal bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Dr. Michel Pistor tarafından 1952’de keşfedilen mezoterapi, kısa sürede tıp dünyası tarafından kabul görmüştür. 1987 yılına gelindiğinde ilk defa Fransız Tıp Akademisi tarafından tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür. Avrupa ülkeleri ile Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinde hızla yayılan uygulama ülkemizde de Ankara da Dr. Tekin Yıldırım Tek Ozon Tedavi kliniğimizde hastalarımıza özel olarak mezoterapi hizmeti vermekteyiz.

Tüm dünyada son 30 yıldır kullanılan mezoterapi yöntemi ülkemizde, mikro enjeksiyon yöntemiyle cildin orta tabakasına ilaç enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mikro iğneler ile cilt altına ilaçların, enzimlerin, vitamin, mineral ve bitki özlerinin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu yolla hastalara etkin bir tedavi sunulmaktadır.

Mezoterapi Uygulamalarımız


  • Cilt yenileme
  • Selülit Tedavisi
  • Çatlak -Leke Tedavisi
  • Bölgesel İncelme
  • Saç Dökülmesi
  • Alerjik Hastalıkların Tedavisi
  • Ağrı Mezoterapisi

mezoterapi nasıl uygulanır


 

AĞRI MEZOTERAPİSİ 

Ağrı olan bölgeye ,ağrı kesici, kas gevşetici, vitsminler ve bir takım ilaçların kokteyl şeklinde yüzeyel verilerek tedavi etmeye çalışılan bir tedavi yöntemidir.

Omurga sistemi , el, ayak,diz omuz ve diğer organ inflamasyon tedavilerinde etkilidir.

Lütfen doktorumuzdan ücretsiz ilk muayene için randevu alınız..!

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Bir seansı uygulama yapılacak bölgeye ve alana göre değişiklik göstermektedir. Tek bir alan için 15 dakika, saç için 30 dakika gibi uygulama süresi bulunmaktadır. Seans sayısı da ortalama 5-10 olabileceği gibi işlemin yapıldığı kişinin cildinin toleransına göre azalabilmekte ve artabilmektedir. Seanslar haftada bir ya da iki olarak uygulanmaktadır.


Mezoterapi yapıldığı andan itibaren etki etmeye başlar ve cilt yüzeyinde olumlu etkilerinin oluşması, kişinin cildine göre 1 aya yaklaşan zamanda gerçekleşmektedir.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Cilt ve ağrı sorunu bulunan tüm vücut bölgeleri için güvenli bir şekilde kullanılmakta olan mezoterapi, uygulanan bölgelere göre farklı ilaçların farklı tekniklerle enjekte edilmesi sayesinde etki yapmaktadır

Özellikle cilt gençleştirmeden, saç dökülmesini önlemeye, selülitten cilt sarkmasına kadar pek çok alanda uygulama alanı bulmaktadır. Bunun yanında sivilce ve akne gibi cilt problemlerinde de hızlı etkin sonuçlar vermektedir.

Derideki çatlak, yara izi ve cilt lekeleri için de kullanılmaktadır. Bölgesel zayıflama ve selülit için yoğun olarak tavsiye edilen tedavi şekilidir.
Vücudumuzun tamamını saran derimizin herhangi bir sorunlu bölgesinde örneğin eller, kollar ve bacak gibi uzuvlarda, karın, basen ve bel ile gövdede, kozmetik olarak yüz, çene ve saçta başarılı şekilde uygulanmaktadır.

 

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, FDA (Amerika Sağlık Örgütü) tarafından onay almış, sonuçları ise oldukça etkili bir tıbbi uygulamadır. Saçlarının hızlı bir biçimde seyreldiğini fark eden erkek ve kadınlar bu yöntemle saçlarını besleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olabilirler. Saç mezoterapisi yönteminde oldukça ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine orta bölümden minimal dozajlarda mikroenjeksiyon yapılır.

Mikroenjeksiyon sayesinde cildin fonksiyonel tabakası olan dermis tabakası uyarılarak saç kökünün gerek duyduğu mineraller, oligelement, vitaminler ve düzenleyiciler dokuya verilir. İşlem lokal olarak uygulanır ve bu uygulama herhangi bir cinsiyet veya yaş ayrımı olmaksızın herkese yapılabilir.

Saç Mezoterapisi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Saç mezoterapisi yöntemi lokal olarak uygulanmakta ve yüksek kalitede sonuç vermektedir. Sadece istenilen bölgeler seçilerek farklı bölgelere uygulanabilir. Dökülen bölgenin uyarılırken diğer saç kökleri de bu uygulamadan olumlu olarak etkilenir. Bir diğer avantajı da az seansta uygulamanın tamamlanmasıdır. Çoğu uygulamada kişiler daha ilk anlarda saçlarındaki olumlu gelişmeyi fark ederler. Maliyeti düşük olan saç mezoterapisinde uygulanan ilaçlar hekimler tarafından uygulanır.mezoterapi-tedavisi

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarıyor mu?

Evet, uygulama yapılan her erkek ve kadında saç dökülmesinin durduğu gözlemlenir ve tedavi işe yarar. Bu uygulama sayesinde saç kökleri uyarılıp saç köklerinin ihtiyacı olan mineral ve vitaminler verildiğinden saçların tekrardan sağlıklı haline dönmesine zemin hazırlanmış olur.

Mezoterapi, erkek ve kadınlarda saç büyütme sağlayan bir kellik tedavi seçeneği olduğu gibi aynı zamanda bu yöntemle erkek tipi kellik geciktirilebilir. Saç mezoterapisi, dökülme sorunu yaşayanlara ve saç ekimi öncesi tedavi arayışında olanlara alternatif  bir tedavi yöntemi sunmaktadır. Erkek tipi kellik genel nüfusun büyük bir çoğunluğu için ciddi bir sorundur. Kelliğin ortak belirtileri arasında saç kıran, yamalı saç dökülmeleri ve saç incelmesi gibi emareler yer almaktadır.

Saç Mezoterapisi Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Bazı çalışmalara göre doğal olarak meydana gelen dihidrotestosteron hormonun saç kaybına neden olan faktörlerden biri olduğunu göstermiştir. Saç dökülmesi için mezoterapi tedavisinde kullanılan teknikler mezoterapi metotları ile yapılır.  Hem erkek hem de kadınlarda yeniden saç büyüme ile ilgili olumlu sonuçlar göstermiştir. Kullanılan özel bir kokteyl sayesinde kafa derisi içinde kan dolaşımını artırılır ve vitamin desteği verilir. Sağlanan daha iyi bir sirkülasyon, saçlarınızı yeniden büyütebilir ve saç teli sayınızı artırabilir.

Saç mezoterapisi ile saç köklerinizin daha iyi beslenmesi sağlanır. Saç dökülmesi tedavisinde elle mezoterapi ise enjekte mezoterapinin aksine enjeksiyon tabancası ile yapılmaktadır. Bu yöntem saç dökülmesi tedavisini hem daha hızlı, hem de potansiyel olarak daha az ağrılı hale getirmeye yardımcı olur. Saç dökülmesi tedavisinde  bu mezoterapi uygulaması için beş - altı seans gerekebilir. Mezoterapi, doğru uygulama ve tedavi sonrasında yapılacak düzgün bir bakımla saç nakli ihtiyacını ortadan kaldırabilir veya geciktirebilir.